site üstü

HATSU iddialara basın açıklaması ile cevap verdi

Hatay Büyükşehir Belediyesi, İskenderun'da yağmus suyu terfi istasyonu ile ilgili iddialara bir basın açıklaması ile cevap verdi.

20:36:02 | 2021-11-30

haber üstü

Genel Müdürlüğümüz tarafından işletilen “İskenderun Stadyum Yağmur Suyu Terfi İstasyonu” ile ilgili 24.11.2021 tarihinde yapılan haber ve sosyal medya paylaşımlarına yönelik açıklamamızdır.

Stadyum Yağmur Suyu Terfi İstasyonu sadece yağmur suyu kanallarındaki suyun biriktirilip alıcı ortama deşarjını sağlamaktadır. Bu istasyonda biriken sular kirletici unsurlar içermemekte, atıksu niteliği taşımamakta ve alıcı ortama deşarjı ile ilgili bir kısıtlama bulunmamaktadır.  Ayrıca teknik personelimiz tarafından haberin çıktığı andan itibaren çok kısa süre içerisinde İskenderun Stadyum Yağmur Suyu Terfi İstasyonu’ndan su numunesi alınıp analizi yapılmıştır. Yapılan su analizleri İskenderun Biyolojik Evsel Atıksu Arıtma Tesisi’ne giren atıksu numuneleri ile karşılaştırıldığında sonuçlar gibi aşağıdaki gibi çıkmıştır.

Analizler

İskenderun AAT Giriş Değerleri (mg/l)

Numune Sonuçları (mg/l)

AKM (Askıda Katı Madde)

133

25

KOİ (Kimyasal Oksijen İhtiyacı)

450

92

TP (Toplam Fosfor)

4,69

0,25

 

Bu değerlerden anlaşılacağı üzerine deşarj edilen su, atık su muhtevasına sahip değildir.  Kamuoyuna saygıyla duyurulur.

 

-- Adversting 6 REKLAM ALANI --
ETİKET :   HATSU iddialara basın açıklaması ile cevap verdi

Tümü